Nowy standard LAN: Cat. 8.1, 25GBase-T and 40GBase-T

Nowy standard LAN: Cat. 8.1, 25GBase-T and 40GBase-T

Nowy standard to 25 i 40 gigabitów na sekundę. Jest to następny krok milowy na mapie kabli Ethernet. Ktokolwiek planuje sieć LAN mającą być używaną długoterminowo powinien z całą pewnością wziąć pod uwagę nowy standard i wybrać odpowiednie komponenty.

Konsekwencje dla projektu LAN przy wprowadzeniu Cat. 8.1
Co się dzieje:
Wydajność transmisji w skrętce miedzianej wzrasta z 10 do 25 i 40 Gigabit / s, częstotliwość transmisji do 2000 MHz.

Odległości połączeń musiały zostać skrócone, aby móc poradzić sobie ze stratami tłumienia i przesłuchami. Przy 40GBase-T odległość ma wynosić 24 m. Przy 25GBase-T najnowsze badania sugerują, że odległość 50 m jest do wykonania.

Dobrze wiedzieć
Obecnie ważne jest, aby architekci, użytkownicy i decydenci wybiegający w przyszłość i uwzględniali krótsze odległości i nowe opcje. Doświadczenie pokazuje, że każdy inwestujący obecnie w sieć LAN będzie chciał korzystać z okablowania przez ponad 15 lat. Ludzie szukają gwarantowanej przyszłości i bezpieczeństwa inwestycyjnego.

Do tej pory uwzględniono głównie aplikacje w obszarze centrum danych dla 40GBase-T. 25GBase-T może być interesujące dla sektora LAN. Możliwości zastosowania 25 Gb / s w okablowaniu biurowym i budynkowym już stają się widoczne. Na przykład punkty dostępu WLAN kolejnych generacji będą wymagały przepustowości wyższej niż 10 Gbit / s. 25GBase-T sprawiłoby, że ten długo oczekiwany postęp ewolucyjny byłby możliwy.

Ponadto standard Cat 8.1 jest w pełni kompatybilny w dół dlatego już dzisiaj można przejść wyłącznie na ten standard.

10.02.2021 Produkty, Polecane artykuły 0 356

Powiadom innych o tym produkcie

Zostaw komentarz

has been added to your wishlist.

Continue shopping My wishlists